Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Wright Shield 14 25 Feb 17
4 Mar 17
Hawthorn
6/276 MJ Roberts 87 R Ryan 82 DJ Wilkinson 29* D Maskiell 28  M Smith 2/53 T Merry 2/92
def Old Carey
273 J Still 90 S Rankin 75 C Still 50  DJ Wilkinson 5/36 M Dower 3/66
Rathmines Road Reserve 
C Turf (Thomson Shield) GF 18 Mar 17
19 Mar 17
Mont Albert
4/253(cc) JK Blair-Holt 97 JA Guley 67 HP Jones 37  M Chaudhary 2/59
def Hawthorn
102  R Nagpal 3/12 GJ Cull 2/12 CM Orchard 2/20
Mont Albert Reserve 
D Turf (Mair Shield) GF 18 Mar 17
19 Mar 17
Heathmont
7/230 TJ Wynne 116* P Perry 48  V Singh 3/67 N Radhappan 2/62
def Hawthorn
229 A Venugopal 84 M Quinn 35 A McIlroy 34  T Repalust 3/24 K Gogarty 2/30 T Swoboda 2/49
Donvale Reserve No 1 Oval 
G Turf (Butler Shield) GF 18 Mar 17
19 Mar 17
Mazenod OC
56  N Choksi 5/6 A Gupta 4/22
def by Hawthorn
8/152 D Kennedy 49 U Gupta 28  G Patti 4/24 T Riley 3/42
Mazenod College Main Oval 
LOC 1 (McCarthy Shield) 20 4 Mar 17 Hawthorn
7/214 C Gunawardana 45 B Robinson 36* GS Gill 27 A Desai 27  A Bampfield 2/38
def by Melbourne Deaf
6/225(cc) S Cardamone 63 A Bampfield 44 C Scacco 31*  A Kalatuwage 2/26
HA Smith Reserve 
LOC 5 (Minahan Shield) SF 11 Mar 17 Hawthorn
111 V Gehi 30 S Abdul 28  K Forde 3/13 D Schultz 3/18 N Niall 2/31
def by Boroondara
9/152(cc) D Schultz 50* N Niall 29  HC McHarg 3/33 A Patel 2/16 M Ibrahim 2/32
HA Smith Reserve 
Under 12C RK Wilkins 14 4 Mar 17 Hawthorn
2/109(cc)  
def Edinburgh Black
9/50(cc)  F Jacobsen 2/5 R Daffy 2/5
Auburn Quarry Reserve 
Under 14B2 M Van Zuyden 9 24 Feb 17
3 Mar 17
Glen Iris Hogan
76 J Thorne 27  W Creswell 3/6 R Clemenger 2/11
def by Hawthorn
7/182(cc) B Lindeman 48*  JW Elsworth 2/13 DM Hogan 2/30
Dorothy Laver East 
Kookaburra T20 Cup (www.kookaburra.biz) 3 13 Dec 16 Hawthorn
7/165(cc) JH Robinson 37 R Ryan 34 AM Strauch 32  NC Douglas 3/14
def Boroondara
8/161 B Douglas 39 L Thomas 36  A Vekariya 3/30 S Kanwar 2/27 E Charles 2/32
Willsmere Park 

Events

HCC Scoreboard

Select Grade:
select
Grade: ECA:Wright Shield Round: 14 25 Feb 17
4 Mar 17
Hawthorn   def   Old Carey
Grade: ECA:C Turf (Thomson Shield) Round: 14 25 Feb 17
4 Mar 17
Richmond City   def by   Hawthorn
Grade: ECA:C Turf (Thomson Shield) Round: SF 11 Mar 17
12 Mar 17
Mazenod OC   def by   Hawthorn
Grade: ECA:C Turf (Thomson Shield) Round: GF 18 Mar 17
19 Mar 17
Mont Albert   def   Hawthorn
Grade: ECA:D Turf (Mair Shield) Round: 14 25 Feb 17
4 Mar 17
East Malvern Tooronga   def by   Hawthorn
Grade: ECA:G Turf (Butler Shield) Round: 13 25 Feb 17
4 Mar 17
Hawthorn   def   Surrey Hills
Grade: ECA:D Turf (Mair Shield) Round: SF 11 Mar 17
12 Mar 17
Hawthorn   def   Mont Albert
Grade: ECA:G Turf (Butler Shield) Round: SF 11 Mar 17
12 Mar 17
Hawthorn   def   Mont Albert
Grade: ECA:D Turf (Mair Shield) Round: GF 18 Mar 17
19 Mar 17
Heathmont   def   Hawthorn
Grade: ECA:G Turf (Butler Shield) Round: GF 18 Mar 17
19 Mar 17
Mazenod OC   def by   Hawthorn
Grade: ECA:LOC 1 (McCarthy Shield) Round: 19 25 Feb 17
Hawthorn   def by   Ashburton Willows
Grade: ECA:LOC 1 (McCarthy Shield) Round: 20 4 Mar 17
Hawthorn   def by   Melbourne Deaf
Grade: ECA:LOC 5 (Minahan Shield) Round: 19 25 Feb 17
Glen Waverley   def by   Hawthorn
Grade: ECA:LOC 5 (Minahan Shield) Round: 20 4 Mar 17
St. Pauls   def   Hawthorn
Grade: ECA:LOC 5 (Minahan Shield) Round: SF 11 Mar 17
Hawthorn   def by   Boroondara