Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
1st XI GF 17 Mar 18
18 Mar 18
Heathmont
9/249(cc) B Morris 123* T Thirlwell 34 F Heron-Paterson 29  RC Tongue 2/26 D Maskiell 2/44 DJ Wilkinson 2/54 ME Salisbury 2/72
def Hawthorn
10/174 JH Robinson 33 AH Trivedi 30  D Howard 4/31 A Perera 3/47
H E Parker No 1 Oval 
2nd XI SF 10 Mar 18
11 Mar 18
Heathmont
302 M Gibson 89 T Carr 78 P Warman 37 G Van Eeden 36  DJ Middleton 4/75 N Choksi 2/50 V Singh 2/60
def Hawthorn
101  T Delany 6/19 L Shah 2/20
Koonung Park 
3rd XI 14 25 Feb 18
4 Mar 18
Hawthorn
8/187 MJ Torriero 44 U Gupta 28 A Naik 27  L Payne 4/43 J Rosen 2/15 J Harker 2/38
def North Balwyn
180 J Harker 38 D Redhu 36  R Anand 4/21 SC Caulfield 3/61
St James Park 
4th XI 13 24 Feb 18
3 Mar 18
Hawthorn
145 C McGeary 44  J Morris 5/50 T Bockman 2/19
def by Deepdene Bears
9/261 J Donovan 108 D Daniels 44 T Bockman 30* K Cadekiwala 30  M Memon 2/31 D Dewage 2/34 GS Gill 2/50
St James Park 
5th XI GF 17 Mar 18 Waverley Wanderers
136 SJ DE SILVA 31 L Pullenayegam 25  C Gunawardana 3/7 N Gomez 2/24 K Patel 2/26
def by Hawthorn
8/140 N Gomez 33* C Ryan 30 TN Karunarathne 26  J Fernando 3/14 PS VITHANAGE 2/14 SJ DE SILVA 2/29
Columbia Park 
6th XI 3 21 Oct 17 Boroondara
def Hawthorn
Hislop Park No 3 Oval (West) 
Under 12B G Male 9 24 Feb 18
3 Mar 18
Hawthorn
128  B Hartzer 2/7
def by Trinity Willison Green
3/183(dec) J Sparks 29*  
Auburn Quarry Reserve 
Under 14B EC Orr 9 23 Feb 18
2 Mar 18
Hawthorn
79 W Creswell 39  D Curnow 4/4
and 55  I Macgibbon-Parker 3/2 JM Reid 2/5 D Curnow 2/6
def by Ashwood
5/130(dec) D Curnow 61* I Macgibbon-Parker 30  B Stambe 3/12
and 0/7  
HA Smith Reserve 
Under 14C J.Bate 9 23 Feb 18
2 Mar 18
Kew Junior Black
6/144 F O'Callaghan 40* J Dahlsen 35*  
def Hawthorn
7/141  L Hazeldine 2/11
Reservoir Reserve 
Kookaburra T20 Cup (www.kookaburra.biz) PF 30 Jan 18 North Balwyn
5/91 M Tomkinson 44  DJ Wilkinson 2/21
def Hawthorn
8/89(cc) K Schulz 27  BD Torney 3/9 J Binney 2/26
Macleay Park D S Bull Oval